Mafynetin kyydissä kokeeseen
Kevään valintakokeeseen valmentava sähköinen oppimateriaali. Mafynetin edistyksellisten oppimisominaisuuksien ansiosta voit aloittaa opiskelun miltä tahansa lähtötasolta. Materiaalipaketin tuhansista tehtävistä löytyy jokaiselle oma polku valintakokeen vaatimalle tasolle. Mukana myös uusi loogisen päättelyn osio.
Mafynetin avulla opit ja kertaat koko koealueen riittävän perusteellisesti, ja harjoitustehtävien ja -kokeiden avulla saavutat rautaisen vastausrutiinin. Näin voit olla varma, että olet kesäkuussa valmis menestymään valintakokeissa.
Mukana tulevien yo-kertausmateriaalien avulla kertaat lukio-oppimääriä ohjatusti, tai valmistaudut vaikkapa todistusvalintaan! Valintakoe F -materiaalien käyttöoikeus jatkuu 30.6.2027 saakka. Mukana tulevien yo-materiaalien käyttöoikeudet jatkuvat 1.10.2027 saakka.
Materiaali sisältää:
- Kattavat teoriat taloustiedon ja matematiikan opiskeluun.
- Tuhansia (yli 4000 kpl) pääsykoetyyppisiä tehtäviä yhteiskuntaopista ja matematiikasta
- Yhteensä 16 kpl valintakoetta vastaavia harjoituskokeita
- Uuden loogisen päättelyn osion
- Kaksi vapaavalintaista yo-kertausmateriaalia!
- Opiskeluoppaan, josta löydät vinkit tehokkaampaan opiskeluun
Lisätietoja
Miksi kannattaa valita Mafyn kauppiskurssi?
Voit aloittaa matematiikan miltä tahansa lähtötasolta
Valintakoe F -materiaalien käyttöoikeus jatkuu 30.6.2027 saakka. Mukana tulevien yo-materiaalien käyttöoikeudet jatkuvat 1.10.2027 saakka.
Huom! Mikäli olet aiemmin ostanut Mafynetin Kauppis Itseopiskelupaketin, tilaa Kauppis Itseopiskelu Plus-paketti hintaan 459 €. Käytä kassalla koodia ”kauppisplus”.
Arviot
Mafy julkaisee tuotearviot ja palautteet valikoimatta tai karsimatta. Lue arvio- ja palautekäytännöt.
Mitä mieltä olit tuotteesta?
Palautteesi on meille tärkeää! Vastauksesi auttaa samalla muita opiskelijoita löytämään itselleen sopivan kurssin tai oppimateriaalin. Kerro kokemuksestasi ja jätä arvostelu.
Lisää arvio tuotteelle “Mafynetti Valintakoe F Itseopiskelupaketti”
Lue Mafyn arvio- ja palautekäytännöt.
Kokeessa ei kysytty juurikaan mafyssa opetettuja asioita. Alustana hyvä kuitenkin. Onneksi pääsin todistusvalinnalla kouluun ja sain kuitenkin ihan hyvät eväät muuten mafysta.
Onna Väätäinen –
Varmistettu ostaja
Erinomainen tuote! Erityiskiitos edistyskäyrästä, materiaalien loogisesta prioriteettijärjestyksestä ja tietysti suuresta määrästä harjoituskokeita! Myös kilpailijan vastaavaa tuotetta testanneena voin sanoa, että omasta mielestäni Mafyn käyttökokemus oli selkeästi mielyttävämpi ja motivoivampi. Jos jotain lisättävää pitäisi keksiä, voisi loogisen päättelyn tehtäviä olla enemmän, samoin kuin soveltavia tehtäviä esim graafien analysoinnista tai muuten haastavampie tehtäviä jossa pitää soveltaa yhteiskuntaoppia ja matematiikkaa. Kenties myös joku aikapaineosio? (Vaikka harjoituskokeet tömän osin myös tarjoaa) Kokonaisuudessaan mainio paketti, joka toi paikan Aaltoon, kiitos siitä 🙂
Sara Hietanen –
Varmistettu ostaja
Mafynetin tehtävät olivat innostavia ja kannustavia. Edistyskäyrän seuraaminen motivoi erityisen paljon pysymään aikataulussa.
Opiskelija –
Erittäin hyvä. Löysin vain webinaarien arvon vasta liian myöhään. Hyviä tehtäviä, ja teoriaa, kohdennettuna aikaisempien pääsykokeiden tietoihin ja hyvällä opetuksella. Suosittelen Mafya kaikille.
Olli Pentjärvi –
Varmistettu ostaja
Mafyn paketti on ollut hyvä mutta tehtäviä voisi olla enemmän. Tehtävät kerkesivät loppua ennen pääsykoetta
Vesa Toivola –
Varmistettu ostaja
Auttaa oppimaan
Rasmus Nousiainen –
Varmistettu ostaja